Červen 2013

Echoes Of My Soul

23. června 2013 v 23:37 | Lucie |  Klavír - tvorba
Vzpomínky na vnější i vnitřní život, obrázky jako náznak příběhu (s výjimkou konce, ten ještě není zhmotněn ve fyzickém světě). Každý detail něco symbolizuje, lze v tom však vidět cokoliv. Pár bytostí, které o mně něco ví, možná najde co. Pro ostatní bloudící duše :)
Červen 2013


Dreams

23. června 2013 v 23:35 | Lucie |  Klavír - tvorba
Pro bytost, která mne inspirovala k nejedné skladbě. A svojí vlastní tvorbou motivovala k "umělecké" tvorbě obecně.
Červen 2013


Storm, Sadness, Resurrection

23. června 2013 v 23:27 | Lucie |  Klavír - tvorba
Část inspirována jednou bytostí, jiná část vznikla před rozdělením s milovanou bytostí, o němž jsem v tu chvíli ještě nevěděla. Vnitřní hlas však nejspíš něco cítil, k slzám a bolesti nebylo daleko. Něčím pro mne nejsilnější skladba.
Duben 2013


Love & Amorousness

23. června 2013 v 23:21 | Lucie |  Klavír - tvorba
Pro bytost, s níž jsem strávila mnoho okamžiků, především krásných a velmi silných a jíž vděčím za nejednu věc. Bez Tebe bych nikdy nebyla tím, kým jsem. Moc děkuji za vše. Věřím, že půjdeme společnou cestou, sic ne asi spolu, ale vedle sebe jako dvě milující bytosti, co chtějí tvořit světlo.
Červen 2012


New Beginning

23. června 2013 v 23:15 | Lucie |  Klavír - tvorba
Při další krátké chvíli, kterou jsem strávila u piana vznikla New Beginning.
Prosinec 2012


Pája song

23. června 2013 v 23:12 | Lucie |  Klavír - tvorba
Krátká píseň pro kočku Páju, kterou jsem si zamilovala. Už dlouhou dobu jsem ji neviděla. Když cesty se rozdělí ... A vzpomínky zůstavájí.
Kvalitu videa a fotografií berte prosím s nadhledem :)
Říjen 2012


Memories And The Presence

23. června 2013 v 23:05 | Lucie |  Klavír - tvorba
První nahraná a složená píseň.
U mnohých předchozích a následujících ještě k nahrávání nedošlo.
(Má i text, jehož autorem je moje sestra. Okolnosti jeho vzniku a další vývoj velmi zajímavé - když napíšete text o rozdělení s bytostí, do které jste zamilování, až pak se s ní dáte dohromady a zanedlouho se skutečně stane, co bylo v textu. Zádadným způsobem se však bohužel ztratil z počítače, tudíž jej nemohu vložit).

Nahráno: Květen 2012, vznik však více než o půl roku dříve.


Try, Sober

19. června 2013 v 2:03 | Lucie |  P!nk
Tak jsem se dostala k další skvělé hudebnici P!nk, povědomě známé, přesto nikdy předtím mnou neposlouchané.
Krásná energická hudba :)

* Try *


Where there is desire, there is gonna be a flame.
Where there is a flame, someone's bound to get burned.
...
Zafixovat do hlavy! :)
Někdy je dobré dříve přemýšlet.
A možná častěji než někdy.

* Sober *


Síla jmen, vibrace, čísla

15. června 2013 v 14:58 | Lucie |  Záhady
Kde skrývají se odpovědi na otázky?

* * *

Nikdy jsem nějak zvlášť nezkoumala sílu jmen. Každé písmeno má číselnou vibraci, ano. K numerologii mne poslední dobou také něco více přitáhlo a tak došlo k mírnému prozkoumání světa čísel. Ale že samotné jméno může vypovědět tolik by mě nejspíš ani nenapadlo.

(Pro zájemce: Našla jsem při vyhledávání na google pod názvem "Výklad podle křestního jména" v pdf souboru. Níže uvedený odstavec je citace).

LUCIE
- nositelka světla s neklidem v duši, hledající pravou lásku. Romantička, cestovatelka obdivující přírodu i čistotu lidské duše. Soucítí s trpícími. Velmi vhodné je studium humanitních věd. Lucii najdeme ve zdravotnictví a všude, kde je třeba pomoci. V ohnivých znameních navíc talento-vaná. Je to velmi introvertní, ale dobré jméno. Doporučuji ve všech znameních. Provází Mars, Měsíc a Jupiter.

Když jsem to četla poprvé, nestačila jsem se divit. Je snad pár písmenek odrazem naší duše? Za sebe bych mohla říci již jen ano. Není jediná věc, s níž bych nesouhlasila, v níž bych se nenacházela. Nemluvě o tom, že jsem se samozřejmě podívala na pár dalších bytostí, (i když každý známe nejlépe sám sebe, snad též alespoň trošičku znám) jejichž popis mi to jen povtrdil. Má naše jméno vliv i na náš osud?


Písmena "L, U, C" představují číslo 3 (vše tak nějak ve zkratce) - tvůrčí energie, činorodost, duševní schopnost, mentální postřeh. "I" je číslem 9 - duchovno a "E" značí číslo 5 - svoboda, vnímavost, nesoustředěnost. Když si vybavím určité situace a sebe samotnou za celkem běžných okolností - kdy je přítomna nutkavá touha "dělat deset věcí zároveň", kdy se neví, zda se chce více hrát, zpívat, číst, studovat, jít do přírody, psát, čárat nebo cokoliv tvořit (a pak je deset věcí rozdělaných a je přítomen pocit, že nic neumím), jenom to povtrzuje skutečnost. Krom toho, že životním číslem je mi 3, den narození 27, v součtu tedy 9, což opět povrzuje vibrace jména. Ale jak je možné, že jméno a písmena odpovídají vibraci datu narození? Na základě čeho nám rodiče dali jméno? Existují i jiná čísla, samozřejmě, která mne vedou i jiným směrem, nemají však takovou moc. Proč by jinak mému srdci byla nejbližší hudba, umění, možnost tvořit, rozvíjet, přemýšlet, chápat, zdokonalovat se? Snad jen láska je větším opojením, touha po spojení, přestože často velmi destruktivním. Z čeho by pramenila vlastní nerozhodnost mezi tvorbou a rozvojem viditelným (3) a duchovním (9)? Doposud jsem nenašla odpověď, co je mi bližší. Nejedna bytost nemá nějak zvlášť kladný vztah ke jménu. Zvláštní je, že je mi mé jméno blízké a velmi se s ním ztotožňuji, stejně jako datum narození (a čísla byla oblíbená, i když jsem neznala numerologii). Vše se prolíná, jméno, numerologie i astrologie. A to toho ještě příliš mnoho nevím. A možná nevím nic. Geniálně vymyšlené.

Možná pro mnohé nesmyslný článek a dávno známé vědomí, pro mne však některé souvislosti došly k tomuhle poznání až nyní, dříve byly skryty úplně. Může vypadat zvláštně, že píši o své bytosti. Na té však mohu nejlépe posuzovati, neznám více bytost jedinou. A sama za sebe mohu všechny tyhle výzkumy jen potvrdit.


Music Rapture - Léčivá hudba

14. června 2013 v 2:22 | Lucie |  Relaxace/meditace
Světlo
Láska